• Prihlásiť / Vytvoriť účet
iPDF Banner

Databáza digitálnych dokumentov dostupná bezplatne pre širokú verejnosť, ktorú si môžu užívatelia sami vytvárať a udržiavať - podobne ako wikipediu. To je pôvodná myšlienka projektu, ktorý sa postupne pretransformoval do súčasnej podoby portálu iPDF.sk.

Počas viac ako dvoch rokov vývoja bolo zapracovaných množstvo podnetov od užívateľov, a mnoho podnetov ešte na zapracovanie čaká. Pôvodná aplikácia bola niekoľkokrát prepísaná a z pôvodnej implementácie zostalo vari len zopár riadkov v poznámkach:-) Množstvo času bolo venovaného výskumu pri hľadaní technologických riešení, a množstvo času ešte určite bude.

Projekt nemá charakter open source projektu. Napriek tomu, že jeho cieľom je poskytovať službu čo najširšej verejnosti, je samotný projekt postavený na štandardnom obchodnom modeli. To znamená, že hoci prevažná časť formulárov je poskytovaná bezplatne, určite tu nájdete aj spoplatnené formuláre - najmä tie, ktoré sú náročné na časové spracovanie. Spoplatnené môžu byť taktiež niektoré služby - napríklad webové služby SOAP/JSON.

Vývoj portálu stále nie je úplne ukončený. Niektoré jeho zložitejšie časti (napr. iPDF štúdio) budú vo vývoji ešte nejaký čas. Verím však, že časom sa portál podarí "dokresať" do konečnej podoby a bude poskytovať užívateľom zaujímavú a originálnu službu.

iPDF Team
Always yours
.:: Ľuboš ::.
a lá Team iPDF.sk