•   Prihlásiť / Vytvoriť účet
Upozornenie:
Na tejto stránke nájdete postup s obrázkami ako si zvoliť a aktivovať platenú službu. Samotný výber a zaplatenie služby je potrebné uskutočniť po prihlásení v Moja zóna - Platnosť služby .

Balíky služieb sú výhodnou voľbou pre užívateľa, ktorý si chce vytvárať spoplatnené tlačivá. Pre vytváranie nespoplatnených tlačív nie je potrebná aktivácia balíka služieb. Prehľadné rozdelenie tlačív na spoplatnené a bezplatné nájdete tu. Zvolený balík služieb si môže užívateľ kedykoľvek aktivovať po prihlásení v časti Moja zóna - Platnosť služby. Po aktivácii balíka získava užívateľ neobmedzený prístup ku všetkým spoplatneným tlačivám. Aktivácia balíka prebieha v nasledovných krokoch:

 1. výber balíka služieb a nastavenie limitu pre požadovaný počet súborov (kvóty)
 2. zaplatenie
 3. aktivácia služby
 4. navýšenie limitu pre počet súborov
 5. predĺženie služby

Nezasielame žiadne faktúry na užívateľov

Užívatelia nás pravidelne kontaktujú s otázkou, či im po využití bezplatného skúšobného balíka FREE 14 zašleme nejakú faktúru. Portál ipdf.sk nezasiela na užívateľov žiadne faktúry. V rámci skúšobného balíka FREE 14 si môže užívateľ bezplatne vytvárať tak spoplatnené ako aj bezplatné tlačivá. Po uplynutí 14 dní je výlučne na užívateľovi, či chce naďalej využívať služby portálu. Ak áno, môže si kedykoľvek po prihlásení v Moja zóna » Platnosť služby predĺžiť niektorý z dostupných balíkov služieb. Pokiaľ nemá záujem, môže si naďalej vytvárať bezplatné tlačivá. Pokiaľ by sa však pokúsil vytvoriť si spoplatnené tlačivo bez platného balíka služieb, aplikácia mu to nedovolí. Užívateľ bude jednoducho upozornený, že platnosť balíka služieb uplynula a môže si aktivovať nový.

1. Výber balíka služieb K dispozícii sú nasledovné balíky služieb:

 • FREE 14 - je bezplatný balík pre neobmedzené vyskúšanie si funkcií portálu počas 2 týždňov. Tento balík služieb sa aktivuje automaticky pre všetky novovytvorené užívateľské účty. Užívateľ môže kedykoľvek prejsť aj na platenú službu, pričom počas platnosti skúšobného balíka (tzn. prvé 2 týždne) má možnosť získať zľavu až 50% na zvolený platený balík. Tlačivá vytvorené počas skúšobného obdobia zostávajú prístupné užívateľovi aj po ukončení platnosti balíka.
 • BASIC 30 - balík na 1 mesiac bez obmedzení pre všetky tlačivá. Cena je 2 €, resp. zľavnená 1 €.
 • BASIC 90 - balík na 3 mesiace bez obmedzení pre všetky tlačivá. Cena je 6 €, resp. zľavnená 3 €.
 • PROFI 180 - balík na 6 mesiacov bez obmedzení pre všetky tlačivá. Cena je 10 €, resp. zľavnená 5 €.
 • PROFI 365 - balík na 1 rok bez obmedzení pre všetky tlačivá. Cena je 20 €, resp. zľavnená 10 €.

Detailný cenník balíkov služieb a rozdelenie formulárov na bezplatné a spoplatnené nájdete tu.

Uplatnenie zľavy 50% - pri prvom prihlásení alebo predĺžení služby

Pri prvom prihlásení má užívateľ možnosť získať zľavu až 50% na ktorýkoľvek zvolený balík služieb. Nárok na zľavu 50% majú taktiež všetci užívatelia s predplateným balíkom služieb na 6 alebo 12 mesiacov, ktorým sa ponuka na predĺženie služby začne zobrazovať 14 dní pred ukončením platnosti aktuálneho balíka služieb v sekcii Moja zóna » Platnosť služby.

Limit 50 tlačív (základná kvóta) je zahrnutý v cene každého balíka. Pokiaľ by užívateľ potreboval ukladať pod svojím účtom viac tlačív môže si zvoliť vyšší limit, za ktorý mu bude doúčtovaný poplatok v rozsahu 0,50 - 1,00 € za každých 100 tlačív na 1 mesiac. Detailný cenník nájdete tu, príp. pozrite vysvetlenie prečo bol zavedený limit na počet súborov.

2. Zaplatenie uskutoční užívateľ výberom z dostupných platobných možností. Tieto sa zobrazia po kliknutí na zvolený balík služieb. Momentálne sú k dispozícii nasledovné spôsoby zaplatenia:

 • zaplatenie platobnou kartou typu VISA, Maestro, MasterCard vydanou ktoroukoľvek európskou bankou,
 • zaplatenie online prostredníctvom internet bankingu v niektorej z podporovaných bánk. Zoznam bánk sa môže časom meniť, v polovici roka 2021 sú to Tatrabanka, Slovenská sporiteľňa, VÚB banka, Poštová banka a Unicredit,
 • zaplatenie offline - tzn. pokiaľ rozhranie nepodporuje internet banking pre Vašu banku, zobrazia sa platobné údaje pre zadanie bankového prevodu. Treba počítať, že medzibankový prevod môže trvať 1-2 dni.
 • zaplatenie platobnou kartou prostredníctvom portálu Paypal.

Dôležité:

Dostupné možnosti platieb a podporované banky sa môžu meniť v závislosti od aktálnych podmienok prevádzkovateľa platobného rozhrania. Tieto my nemáme možnosť ovplyvniť. Zoznam aktuálne podporovaných bánk nájdete na stránke spoločnosti Gopay.com .

Po zvolení spôsobu zaplatenia - buď platobnou kartou, alebo prostredníctvom internet bankingu - sa zobrazí okno, kde je potrebné zadať platobné údaje, prípadne zvoliť Vašu banku. Pokiaľ zvolíte banku, ktorá nepodporuje internet banking, môžete zaplatiť bankovým prevodom (tzn. offline) - zobrazia sa Vám platobné údaje, ktoré budú aj odoslané na Váš email. Pri offline platbe však treba počítať s tým, že medzibankový prevod môže trvať 1-2 bankové dni. V prípade online platby:

 • platba kartou je spracovaná a služba aktivovaná okamžite v priebehu niekoľkých sekúnd po návrate z úspešnej platby,
 • platba cez internet banking môže spracovanie trvať dlhšie - od niekoľkých sekúnd až po niekoľko desiatok minút.
Obr. 3 - Zobrazenie platobného rozhrania a zvolenie spôsobu platby, kliknite pre zväčšenie

3. Aktivácia služby prebieha automaticky po úspešnom zaplatení. Po úspešnej aktivácii služby sa užívateľovi prestanú zobrazovať balíky služieb, a zobrazí sa len informácia o aktivovanom balíku.

4. Zvýšenie limitu pre počet tlačív je možné uskutočniť kedykoľvek kliknutím na tlačidlo "Navýšiť". V modal okne si užívateľ jednoducho zvolí nový limit a vyberie spôsob platby. Výška poplatku sa počíta podľa aktuálneho typu služby a zostávajúceho počtu dní do konca platnosti služby. Vypočítaná suma musí byť minimálne 1 Eur. Nižšie sumy nie sú podporované kvôli transakčným poplatkom (poplatky by boli vyššie ako samotná suma).

Obr. 5 - Navýšenie kvóty v priebehu platnosti služby

5. Predĺženie služby je možné:

 • od 14 dní pred ukončením platnosti služby. Výhodou v tomto prípade je možnosť získať zľavu 50% na akýkoľvek zvolený balík služieb
 • kedykoľvek po ukončení platnosti služby

Postup pri predĺžení služby je rovnaký ako pri aktivácii - po prihlásení v Moja zóna » Platnosť služby stačí kliknúť na zvolený balík služby (obr. 1) a následne sa zobrazia možnosti zaplatenia (obr. 2). Špeciálna ponuka pre uplatnenie zľavy 50% sa začne zobrazovať 14 dní pred ukončením platnosti služby: